Střecha na míru!

Střešní systémy

Každá krytina je vlastně vodotěsná střešní izolace, která má budovu a zvláště prostor pod sebou chránit proti povětrnostním vlivům (deštěm, sněhem, větrem, slunečním zářením apod.).
U šikmých střech se většinou jedná o skládanou krytinu, které svým tvarem a způsobem pokládání zabraňují protékání vody. Ploché střechy bývají tvořeny souvislou nepropustnou vrstvou. Krytina musí být provedena z kvalitních materiálů, odborně a bezvadně, tak aby co nejlépe vzdorovala všem povětrnostním vlivům a musí být provedena tak, aby působila na střeše pěkným estetickým dojmem. Při volbě krytiny, druhu a velikosti je nutno mít na zřeteli velikost, tvar, rozčlenění, sklon střechy a celkový vzhled budovy.

Na výběr máme z několika střešních systému. Ke všem krytinám se dodávají originální doplňky, které jsou sladěny s krytinou v jeden celek jako jsou např. odvětrání střešního pláště, sanitární prostupy, sněhové zachytávače, pochůzí systém atd.

Na přání zákazníka provedeme montáž i jiných materiálu. Zde jsou uvedené námi nejčastěji používané systémy.
V případě jakýkoliv dotazů pro námi používané střešních materiálu nás kontaktujte a my Vám rádi zodpovíme veškeré Vaše dotazy, včetně aktuálního ceníku. Samozřejmostí je konzultace ohledně Vámi zvoleného materiálu, kdy si řekneme výhody či nevýhody různých střešních systémů.

Máme mnohaletou zkušenost a můžeme společně najít to nejlepší řešení právě pro Vámi poptávanou zakázku a vybereme společně tu nejlepší volbu pro Vaši střechu.

Kalkulace střechy

Potřebujete předběžnou kalkulaci střechy? Nebo se chcete jen informovat o aktuální ceně? Ozvěte se nám a rádi Vám ji připravíme. Kontaktujte nás pro další informace.

Dodáváme a montujeme následující střešní systémy:

Pálené a betonové tašky

Tyto tašky jsou určené hlavně pro šikmé střechy. Pálené se sklonem nad 30°. Tradičně se vyrábějí z
pálené hlíny, v moderní době také z betonu. Taškové krytiny májí dlouhou životnost, je ale poměrně těžká, asi 39-55 kg/m2.

Plechové krytiny - plechové střechy

Moderní plechová krytina s ochrannými vrstvami na bázi polyesterů a polyuretanů imitující klasické
tašky se staly oblíbenou krytinou hlavně kvůli nízké ceně, rychlé pokládky, nízkou hmotností a sklonu střešní roviny od 15°.

V poslední době jsou velmi žádané velkoformátové krytiny ze slitiny hliníku. U těchto krytin nehrozí koroze a jsou cenově dostupné.

Vláknocementové krytiny

Běžně se jako obecný výraz užívá pro vláknocementové krytiny výraz ETERNIT.

Vláknocement je materiál tvořený cement a vláknitým pojivem. Dříve se jako pojivo používal azbest (který je karcinogenní) a již se nepoužívá. Pojivo bylo nahrazené organickými vlákny.

Plastové krytiny

Jedná se o lehké krytiny z recyklovaného plastu. Vyrábí se recyklací vysloužilé kabelové izolace. Jsou nenasákavé, nárazuvzdorné, odolné vůči biologické degradaci a povětrnostním vlivům. Pokládka této krytiny je stejné jako eternitová nebo břidlicová střešní krytina.

Bitumenové vlnité desky

Vyznačují se nízkou hmotností, snadnou manipulací a rychlou a jednoduchou montáží. K instalaci stačí základní vybavení &https://jd-klempirstvi.cz/wp-content/cache/background-css/jd-klempirstvi.cz/?wpr_t=17174239428211; kladivo, pila.
Krytina disponuje širokou škálou použití od jednoduchých staveb (přístřešky, zahradní domky&https://jd-klempirstvi.cz/wp-content/cache/background-css/jd-klempirstvi.cz/?wpr_t=17174239428230;) až po zemědělské a průmyslové objekty.

Bitumenové šindele

Střešní asfaltové šindele (taktéž bitumenové), jsou vlastně výřezy ze speciálního asfaltovaného pásu opatřeného na vrchní straně hrubozrnným břidlličným posypem. Na trhu jsou střešní asfaltové šindele stále ještě lidově označovány podle země jejich vzniku jako například kanadský šindel, finský šindel a hojně taktéž i bonský. Šindele se vyznačují odolnost vůči atmosférickým vlivům, dlouhou životnost, minimální nároky na údržby, snadnou a rychlou pokládkou. Lze je dobře použít na různě složité tvary střech, jako třeba věžičky, volské oka atd.

Těžké pásy

Těžké asfaltové lepenky, dříve nejznámější označení IPA. Používají se ve skladbách plochých střech, kde například jako vrchní hydroizolační vrstvu tvoří pás s břidličným posypem nebo jako hydroizolace proti spodní vodě ve stavbách. Tyto ploché střechy lze i dodatečně zateplit například pěnovým polystyrenem EPS 100 Stabil nebo tvrzenou minerální vatou. V případě že plochá střecha malý spád a drží se na ní voda, lze tento
sklon zvětšit spádovými klíny z EPS.

Realizace

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ

Kontaktní formulář

Napište nám pro nezávaznou poptávku.